סיורים לימודיים

מדי שנה מרכז אפריקה מארגן סיור לימודי למדינה באפריקה כחלק מתכנית הלימודים השנתית. היציאה למשלחת מקנה נקודות זכות וכוללת השתתפות בקורס מקדים, יציאה לסיור במהלך חופשת הסמסטר וכתיבת עבודה מסכמת. הסיור מציע לסטודנטים של לימודי אפריקה הזדמנות ייחודית ללמוד אודות היבשת ממקור ראשון. בנוסף, עבור רבים מדובר בביקור הראשון באפריקה.

 

הסיור הקרוב: 

השנה הסיור הלימודי ייערך בדרום אפריקה בסוף פברואר 2018. מידע אודות הסיור הלימודי מתפרסם במהלך שנת הלימודים.

 

סיורים קודמים:

רואנדה: בתום שנת הלימודים תשע"ו יצאה משלחת של כ-50 סטודנטים ואנשי סגל לרואנדה, בהדרכת ד"ר סיגל הורוביץ. הסיור הלימודי נועד להקנות לתלמידים ידע על רצח העם שבוצע ברואנדה ב-1994 ועל התמודדות החברה הרואנדית עם השלכותיו וניסיונותיה לקדם צדק ופיוס. הלמידה התבצעה באמצעות חוויות מהמקום והתרשמות ממקור ראשון, ובמיוחד ביקורים באתרים רלוונטיים ומפגשים עם מנהיגים ופעילים ברואנדה. מדריכת הסיור, ד”ר הורוביץ, עבדה בבית הדין הבינלאומי הפלילי לרואנדה בשנים 2008−2005 ומאז מלמדת וחוקרת תהליכי צדק מעברי ברואנדה ובמדינות אפריקאיות נוספות. לצפייה בתמונות מהסיור לחצו כאן.

רואנדה

 

אתיופיה: בחופשת סמסטר א' בשנת הלימודים תשע"ה יצאה משלחת של 50 סטודנטים ואנשי סגל לאתיופיה, בהדרכת ד"ר לאונרדו כהן. הסיור כלל ביקור באתרים ארכיאולוגיים, היסטוריים ודתיים באתיופיה, בדגש על ההיסטוריה הנוצרית והמוסלמית. הסיור כלל הדרכות יומיומיות על ידי ד"ר כהן, מומחה להיסטוריה הדתית של אתיופיה ומרצה בתכנית ללימודי אפריקה, לצד הרצאות ומפגשים עם חוקרים ומנהיגים מקומיים, נציגים של קהילות יהודיות ופעילים אתיופיים. "אני ממליץ לכל מי שמתלבט לנסוע לסיורים לימודיים שיתקיימו בהמשך. זו דרך מאוד מועילה ללמוד על אפריקה, ובכלל על כל מקום שנוסעים אליו" סיפר ד"ר כהן בסיום הסיור. לחוויות נוספות לחצו כאןלמידע מפורט אודות מסלול הסיור לחצו כאן. לצפייה בתמונות מהסיור לחצו כאן.

משלחתאתיופיה2