וועד היגוי ותורמים

פרופ' לין שלר

פרופ' לין שלר מכהנת כמרצה בכירה במחלקה לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן גוריון. לין היא ראשת המחלקה וכן ראשת התכנית הבין-אוניברסיטאית ללימודי אפריקה. לין בוחנת במחקריה את המפגשים הקולוניאליים והפוסט-קולוניאליים בין חברות אפריקאיות ומערביות. תחומי העניין בהם מתעסקת הם: היסטוריה חברתית ותרבותית באפריקה, קולוניאליזם ופוסט-קולוניאליזם, לאומיות באפריקה, פיתוח והיסטוריה עירונית.

פרופ' שלר פרסמה וערכה ספרים ומאמרים רבים הנוגעים לעיור, דקולוניזציה ואומנות באפריקה. ספרה האחרון הוא Nation on Board: Becoming Nigerian at Sea (הוצאת אוניברסיטת אוהיו, 2016). הספר בוחן את גורלם של יורדי הים הניגרים במעבר מקולוניאליזם לעצמאות, בעזרת מחקר שנערך בניגריה ובליברפול. המחקר הנוכחי שלה הוא הערכה של ההשפעה ארוכת הטווח של תוכניות פיתוח ישראליות שיזמו בשנות השישים בזמביה, טנזניה וניגריה.

אימייל: [email protected]

פרופ' חיים היימס

רקטור האוניבריסטה - יו"ר ועדת היגוי

פרופ' חיים היימס נכנס לתפקידו כרקטור האוניברסיטה ב- 1 באוגוסט 2018.
הוא כיהן כדיקן הפקולטה למדעי הרוח והחברה באוניברסיטה מאז אוגוסט 2016.

פרופ' היימס הוא בעל תואר דוקטור בהיסטוריה של ימי הביניים מאוניברסיטת קיימברידג' (1996) ומשמש מאז כמרצה במחלקה להיסטוריה כללית. בשנים 2011-2015 שימש כראש המחלקה. בשנת 2013 הוא ייסד את המרכז לחקר המרת דת ומפגשים בין-דתיים כחלק מיוזמת I-CORE. מחקרו עוסק, בין היתר, בנוצרים ויהודים בימי הביניים ובתקופת הרנסנס, מיסטיקה ופילוסופיה של הנצרות והיהדות, המרת דת, תרגומי ברית החדשה לעברית והתלמוד ללטינית וכן נושאים הקשורים לשיח בין-דתי.

מייל: [email protected]

מר איתן סטיבה

תורם

Vital Capital Fund

הברון אריק דה רוטשילד

תורם

פרופ' צבי הכהן

יו"ר וועד היגוי לשעבר

רקטור אוניברסיטת בן-גוריון

פרופ' נדב דוידוביץ

חבר וועד היגוי

המחלקה לניהול מערכות בריאות

פרופ' חגי רם

חבר וועד היגוי

המחלקה ללימודי המזרח התיכון

פרופ' שרון פרדו

חבר וועד היגוי

המחלקה לפוליטיקה וממשל והמרכז לחקר חברה ופוליטיקה אירופית

פרופ' רות ג'יניאו

חברת וועד היגוי

המחלקה להיסטוריה כללית

ד"ר ענת רוזנטל

חברת וועד היגוי

המחלקה לניהול מערכות בריאות