תואר שני ושלישי

תואר שני ושלישי במחלקה לפוליטיקה וממשל

מטרת התכנית היא להקנות לסטודנטים ידע חדשני להבנת תהליכים היסטוריים, פוליטיים-חברתיים וכלכליים בהקשר של אפריקה, כמו גם להקנות מיומנויות מחקריות לחקר חברות ותרבויות אפריקאיות בעבר ובהווה כל אלו באווירה נעימה ומצומצמת ויחס אישי לכל סטודנט. שיתוף הפעולה עם מרכז אפריקה ע"ש תמר גולן באוניברסיטת בן-גוריון מאפשר לתמוך בעבודת שדה ומחקר באפריקה כבר בשנת הלימודים הראשונה ועד סיום התואר.

 

קהילת הידע של לימודי אפריקה בנויה על גישה רב תחומית ומטרתה להקנות לסטודנטים ידע פוליטי, היסטורי, חברתי ותרבותי על אפריקה ומיומנויות מחקריות לחקר חברות ותרבויות אפריקאיות בעבר ובהווה. המחקר על אפריקה תורם תרומה משמעותית לעיצובן של רוב הדיסציפלינות האקדמיות במדעי החברה והרוח. מחקר זה לא רק מוסיף לידע האמפירי שלנו על העולם, אלא גם מעצב מחדש מושגים של אוניברסאליות כמעט בכל הדיסציפלינות. חקר אפריקה מגביר אם כן, את המודעות לדרכים שבהן ידע מיוצר ומאורגן.

 

תחום מחקר מרכזי שלנו בתכנית הוא פיתוח באפריקה. חלק גדול מהסטודנטים חוקרים נושאים שקשורים לפיתוח קהילתי.  חלק חוקרים מעורבות של ישראל בפיתוח באפריקה, חלק בוחנים ארגוניים לא-ממשלתיים ועבודתם מול קהילות מקומיות באפריקה, וחלק עובדים ברמה של חוקים בין-לאומיים ותהליכים חברתיים באפריקה.

 

הלימודים פותחים אפשרויות לפנות לתעסוקה בתחומים שונים בהתאם לתחומי העניין של הסטודנט כגון ארגונים העוסקים בפיתוח, ארגונים בינלאומיים שפעילים באפריקה, עבודה קהילתית בארץ ובאפריקה, וכו'. בוגרי המחלקה משתלבים בעבודות בתחומים חברתיים וקהילתיים, בעבודות ממשלתיות וגם בתחום המחקר והמשך ללימודי דוקטורט.

 

צרו עימנו קשר לייעוץ והכוונה: [email protected] או בטלפון 08-6428262