ארכיון: מרץ 2016

קישור לכתבה

מר איתן סטיבה

יום שבת, מרץ 12, 2016

שותף מייסד וחבר ועדת ההיגוי של המרכז ללימודי אפריקה ובחבר הנאמנים של האוניברסיטה
איתן סטיבה הוא יזם וחלוץ בתחום השקעות האימפקט.
לאחר שירותו הצבאי כטייס בחיל האוויר, סטיבה שימש כאחד היועצים בצוות של התעשיה האווירית אשר עבד על פיתוח מערכות מטוס ה"לביא". ב1985 הקים את חברות שעסקו בהקמת תשתיות ובפרויקטים במדינות מתפתחות והיה בעיקר אחראי על פיתוח מערך המימון ושיתופי פעולה בינלאומיים. פרויקטים כמו הקמת חוות ותעשיה חקלאית, כפרי נוער, שדות תעופה ועוד.
בשנת 2010, מר סטיבה יסד את ויטל קפיטל (https://vital-capital.com) ששמה לה כמטרה לפעול לשיפור מצבם של אוכלוסיות במדינות מתפתחות, בעיקר ביבשת אפריקה. הקרן משקיעה במיזמים הפועלים לשיפור הרווחה האישית, כלכלית וחברתית של קהילות מוחלשות. הקרן מבצעת השקעות תוך כדי שהיא שמה לנגד עיניה את עקרונות ה ESG (Environment, social , Governance). בעזרת מיזמים אלה זכו עד היום מיליוני אנשים לקבל שירותים חיוניים שלא היו להם לפני כן, כמו מי שתיה מטוהרים, חשמל ושירותי בריאות.
כיום, איתן סטיבה חבר בפורום הכלכלי העולמי, חבר בוועדה המייעצת של קרן השקעות האימפקט בישראל Bridges, שותף בחברה לתועלת הציבור אנאתה ובחברות נוספות.
ב-2022, מר סטיבה ייקח חלק במשימת רקיע (https://www.rakiamission.co.il) שבמהלכה הוא יטוס לתחנת החלל הבינלאומית בטיסה מסחרית בשליחות קרן רמון, אשר הוא שותף להקמתה. במסגרת הטיסה יבצע מר סטיבה ניסויים חינוכיים ומדעיים.